Преди време писахме за десетте вида фитнес хулигани, които бяха толкова много, че се наложи да ги разделим в две части. Затова сега ще обобщим фитнес етикета и ще ви дадем правилните насоки за приятно спортуване.
Всеки отива във фитнеса да поспортува, да изкара полезно и приятно, и да се прибере в добро настроение. Повечето от съветите, които ще ви дадем за прекарването ви във фитнеса си ги знаете и са въпрос на възпитание и здрав разум, но не пречи да ги преговорим.
1. Облечете се подходящо.
Фитнеса или залата за аеробика и танци не е подиум, на който трябва да дефилирате. Не сте на модно ревю, а в тренировъчна зала. Не носете джапанки. Това може и да е удобно, но ще пострадате, ако изпуснете нещо на крака си. И специален съвет към мъжете - носете достатъчно дълги шорти, които да покриват забележителностите ви.
2. Не обсебвайте уред.
Ако някой чака за уреда, който използвате, вземете си почивка, не е нужно да правите всичките си серии от повторения наведнъж. Или поне постъпете човек и им кажете колко още време ще ви е нужен уреда.
3. Почистете след себе си.
Дори да използвате кърпа, докато сте на даден уред, почистете след себе си. Не отнема време, а и прави добро впечатление.
4. Подредете след себе си.
Това е правило вкъщи, правило е и във фитнеса. Чиниите и чашите си имат място, също като дъмбелите и пудовките. Ако подреждате тежестите след себе си, всеки ще може да ги намери на правилното им място.ю
5. Изключете мобилния телефон.
Или поне звука му. Не е нужно да стряскате цялата зала с пронизващ рингтон. Също така никой не иска да слуша за снощните ви подвизи или за раздорите на работа. Най-малкото да говорите по телефона на всеослушание е признак на ниска култура.
6. Намалете нивото на звуците, които издавате.
Да вдигате тежести е трудно, знаем, и е нужно да се издават звуци под формата на пуфтене, но не е нужно да огласявате околността. Освен това, колкото повече викате, толкова по-малко сила ви остава за вдигане.
7. Не се социализирайте в салона.
Има достатъчно много места, където да обменяте мисли - протеиновия бар, съблекалнята, фоайето. Залата и уредите са за работа, а не за подпиране, по време на социализационен процес.
Бъдете вежливи и се отнасяйте към другите по начина, по който бихте искали и те да се отнасят към вас. Така всички ще останат доволни от преживяването, наречено поддържане на здравето. Ако и вие споделяте нашите ценности, последвайте ни и във фейсбук на facebook.com/Sportuvai.bg.