Микаела Шифрин е най-красивата спортистка

Прочитания: 191
01.07.2014 17:07 по статията работи: sportuvai.bg

Източник: БТА/AP

Олимпийската шампионка в слалома от игрите в Сочи Микаела Шифрин спечели приза за най-красива спортистка при анкета, проведена от американския медиен гигант NBC. Тя е най-младата спортистка, която печели златен олимпийски медал - само на 18 години. Чаровната тийнейджърка успя да спечели и купата в дисциплината, като събра най-много точки през сезона.

Преди нея друга скиорка спечели приза през 2010 и 2011г. - това е  двукратната олимпийска шампионка от Ванкувър Линдзи Вон. Явно спортистките в този зимен спорт са едни от най-красивите и заслужено получават този приз. Шифрин е номинирана в още една категория - за най-красива олимпийка на годината. Там също има голям шанс да спечели.

През миналата година победители в престижната класация на медийния гигант на САЩ са Миси Франклин и Майкъл Фелпс.