Всеки знае колко неориентиран се е чувствал на ново място, с нови съквартиранти или при преместаване. Всеки иска домът му да бъде неговата свещена обител, място на което да се чувства сигурност и комфорт. За да може такива промени да станат възможно най-лесни и приятни са следващите съвети.
Помни да се възползваш от нещата, които те притеглиха към твоят дом. Отделяй време да запалиш камината, да пиеш кафе във вътрешния двор, да се изкъпеш в красивата вана.
Оправяй си леглото. Нека винаги има ред в стаята.
Бъди изследовател, без да напускаш дома си. Изследователят чете и учи, а турисъът гледа на нещата с други очи.
Остави празна лавица, на някое място, а на друго запази стар чертожник. Нека картинката не е завършена и остава място за творчество.
Наслаждавай се на приятната миризма на дома си. Отдели момент, за да оцениш уханието на грейпфрут или на току-що изпрани кърпи.
Ако нещо е важно за теб, направи място за него в дома си.
Направи импровизиран олтар за музика, за изкуство и ръчно направени неща, за семейството.
Местеното в нов дом е рядка възможност да изградиш нови навици и да се отървеш от стари. Започни като всяка сутрин отиваш на разходка или спреш пушенето.
Винаги слагай портфейла и ключовете си на същото място.
Освен празничната украса, сезонните предмети и закачените сувенири, които ще бъдат използвани следващатите няколко години, бъди много внимателен при "складирването" на предмети. Ако все пак решиш да ги запазиш и ги паслагаш на недостъпни места, защо изобщо го правиш?
Всяка стая трябва да има нещо лилаво. Придава уют и красота.
Рафт по рафт, чекмедже по чекмедже, питай се: Има ли нужда от тези неща? Обичаме ли тези неща? Използваме ли тези неща? Ако не, обмислете да се отървете от тях, да ги рециклирате или да ги дарите.
Никой не съжалява да замени изгоряла крушка. Не се привързвайте към вещите си твърде много.
Посрещайте и изпращайте топло всеки, които идва или си отива от вашата къща. Нека домът ви бъде приветстващ.