Християн Стоянов с второ злато от световното първенство

Прочитания: 188
06.08.2014 17:08 по статията работи: sportuvai.bg

Източник: личен архив

Младият габровски лекоатлет Християн Стоянов спечели втора световна титла само за 2 дни от световното първенство за хора с увреждания във възрастова група до 23 години. След световната си титла от вчера на 1500м, днес той бе над всички в надпреварата на 800м. Той победи с резултат 2.07.73 и с разлика от повече от 150м от съперниците си. Сребърният медал спечели Сурасак Дамчоом от Тайланд, който спечели сребърния медал от състезанието на 1500м, а бронзът завоюва Лукас Гусциус от Литва.

Възпитаникът на треньора Веселин Георгиев показа, че е един от най-добрите състезатели в средните бягания за неговата възрастова група и дава сериозна заявка за участие на Олимпийските игри в Рио след 2 години.

Утре на Християн и съотборниците му им предстои щафета на 4 по 100м, където имат реален шанс да спечелят медал.