Започването на нова тренировъчна програма може много лесно да се оприличи на сключването на брак. Писането на графика е писане на обет, а ангажимента, макар и не за цял живот, не може да се приема с лека ръка. Ако искате наистина да постигнете успех, то тогава трябва да се ангажирате емоционално и да навлезете в програмата с цялото си желание и себе отдаване.
Тази връзка изглежда доста плашеща за новите желаещи да се включат в клуба на силните. И когато стихне първоначалния ентусиазъм идва логичния въпрос: Става ли някога по-лесно? Винаги ли трябва да се влага това абсурдно голямо количество усилия?
Добрата новина
Добрата новина е, че в даден момент нещата стават по-лесни. Постигането на желаната форма е в пъти по-трудоемко от поддържането й. Освен, ако не си поставите други, още по-амбициозни цели. Тогава пак бихте имали в началото по-тежък момент.
Ако спрете дадена тренировка, мускулите ви ще се намалят с течение на времето. Това означава, че трябва само да изграждате загубените мускули. Или с други думи, за да запазите постигнатата форма трябва да изпълнявате същата тренировка, но в по-лек вариант. И пак да напомним, това важи, когато сте гонили дадена форма и успеете да я постигнете. Намаляването може да се състои в намаляване посещенията във фитнеса или съкращаване времетраенето на същия брой тренировки.
Друга положителна страна на вече постигнатата форма е, че до момента на успеха, вие се научавате да познавате тялото си много по-добре и можете да контролирате всеки един аспект от поддържането на тонуса.
Лошата новина
Естествено, има и лоша новина. А тя е, че никога не е достатъчно. Тренировките не стават по-лесни, защото вие няма да им позволите да станат по-лесни. Винаги ще има половин килограм в повече, винаги ще има невдигнати 5 килограма отгоре. И въпреки, че не става по-лесно и това в случая е лошата новина, то това е най-хубавото нещо, което може да ви се случи.
Не забравяйте да наминете и през Фейсбук страницата ни!