Нека бъдем честни: от момента, в който сме се родили - умираме. Някои по-бавно, други по-бързо, но краят на всички ни е ясен. Идеята е да живеем, така че да отложим възможно най-дълго неизбежното. За съжаление оставяме незначителни неща бавно и сигурно да съсипват съществуването ни. Ето ги и тях:
Любовната мъка
Независимо дали се изразява в трудното намиране на подходящ партньор, или в синдрома на "разбитото сърце". И двете неща не са приятни, водят до депресия, отчаяние, ниско самочувствие, злоба или негативна нагласа към света.
Досадните колеги
Прекарваме цял ден сред хора, с които се налага да работим. Е, малцина са щастливците, които имат около себе си приятни колеги, заради които с радост ходят на работа. Решението е да напуснем, но тук се появява ужасяващият въпрос за зависимостта от средства и сигурност. Нека да се разберем: позволяваме ви да размишлявате над него, докато присъствието ви в офиса не започне да се отразява на здравето ви.
Липсата на сън
Медицинският факултет на Харвард твърди, че продължителността на живота намалява осезаемо, когато човек спи по-малко от 5 часа на денонощие. Хроничната липса на сън води до повишен риск от сърдечно-съдови заболявания, диабет, някои видове рак, проблеми с паметта, преждевременна смърт.
Заседяването
Стоенето на стол повече от 5 часа на ден за дълъг период от време може да ви създаде здравословни проблеми, казва австралийско изследване, публикувано в British Medical Journal.
Липсата на приятелства
Човекът е социално животно. Просто и ясно - ако никой не задоволява тази му потребност, той гасне.
Или храна от веригите за бързо хранене. Знаем пределно добре, че не бива да я ядем и въпреки това много от нас продължават да го правят.
Страхът от смъртта
Това е болезнен парадокс. Но истината е, че всички го изпитваме в по-голяма или по-малка степен. Идеята е да не се фокусираме върху смъртта, защото по този начин губим възможността си да живеем пълноценно.