Когато медалите говорят, и боговете мълчат

Прочитания: 170
15.08.2013 08:08 по статията работи: div.bg

Медалите ми го говорят

Източник: Mercedes GP

"Когато медалите говорят, и боговете мълчат", така бихме перифразирали популярната фраза, когато се опитваме да определим кой е по-по-най в различните спортове. Именно такова обобщение са подготвили колегите от div.bg.

1010061

Става дума за издръжливост, победи и много събрани медали и трофеи. Няма просто да обсъждаме защо един спортист е по-добър от друг, изтъквайки своите субективни виждания, ще си говорим с доказателства. И така, вижте кои са най-великите шампиони в определени спортове (взимат се предвид само играчите като такива, не като част от отбор или като треньори).

1010069

Плуване: Майкъл Фелпс

Фелпс е спечелил 71 медала на международни състезания (включително Олимпийските игри и световни първенства). И цели 57 от тези 71 медала са златни.

1010067

Тенис: Маргарет Корт

Австралийската тенисистка през 17-годишната си кариера е с най-високия процент победи в историята на тениса - 91,68% (1180 победи и 107 загуби).

1010066

NASCAR: Ричард Пети

Той печели цели 200 автомобилни състезания през 35-годишната си кариера. На второ място е Дейвид Пиърсън със 105 победи.

1010070

Формула 1: Михаел Шумахер

Въпреки новите таланти във Формула 1, още не се е намерил състезател, който да надмине Шумахер. Той има 91 победи, 68 пол позишъни, 75 най-бързи обиколки, 1488 точки, 7 световни титли. Според сайта на Формула 1, Михаел Шумахер е "статистически най-великият пилот, който този спорт някога е виждал".

Кой доминира в бокса, футбола и скока на височина през годините, можете да видите тук.